Hakkımızda

BAUSTEM, 2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Öğretmen Mesleki Gelişim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde kurulmuştur. Merkez müdürü ile birlikte iki öğretim üyesi, bir proje yöneticisi, bir idari asistan tam zamanlı pozisyonlarda görev yapmaktadır. Bununla birlikte bir BAUSTEM fellow ve öğrenci asistanları da yarı zamanlı görevler üstlenmektedir.

Merkez, Avrupa Birliği Marie Curie Kariyer Entegrasyonu Programı için 2012’de yazılan ve seneler içerisinde birden çok farklı kurum tarafından desteklenen STEM: Bütünleşik Öğretmenlik Bilgi ve Becerileri Projesine (STEM Integrated Teaching Project) ev sahipliği yapmaktadır. Proje bünyesinde, öncelikle fen ve matematik öğretmenlerimize yönelik araştırma destekli öğretmen eğitimi programları geliştirilmekte ve uygulanmaktadır. Projenin kuramsal altyapısı olan STEM: Bütünleşik Öğretmenlik Çerçevesi öğretmenler için geliştirilmiş bir yol haritası işlevi de görmektedir.

Proje bünyesinde geliştirilen programlara katılım davet iledir; okul yöneticisi iseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Programlarımız farklı kurumlar tarafından desteklendiğinden öğretmenlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bireysel başvurular için duyurularımızı takip ediniz.